ЛЕТ
Choose profile:
Workshop
  • Distributor
  • Driver

Inovativní řešení iBSG 48V společnosti Valeo pro snížení emisí CO2 je nyní k dispozici na trhu s náhradními díly

Společnost Valeo se svým iBSG 48V (Integrated Belt Starter Generator) úspěšně čelí výzvě zvýšit výkon vozidel poháněných spalovacími motory a zároveň snížit jejich spotřebu paliva. Technologie předurčená k tomu, aby se na trhu v nadcházejících letech rozšířila.

 

Podpora vývoje elektrických vozidel

 

Jelikož se v Evropě i ve světě zpřísňují předpisy týkající se emisí CO2 a znečištění a čím dál více spotřebitelů volí ekologičtějším řešení, stojí výrobci automobilů a dodavatelé vybavení před potřebou vyvíjet odpovědnější produkty.

 

Důležitým krokem vpřed byla technologie Stop-start, kterou společnost Valeo poprvé představila v roce 2010 spolu se systémem i-StARS. Od té doby se technologie značně posunuly, stále však s cílem snižovat emise CO2, a to včetně technologie 48V, která se v příštích letech stane nepostradatelnou. Proto budou do roku 2030 trhu dominovat elektromobily a technologie 48V.

 

Mimořádně výkonný systém

 

V roce 2017 začala společnost Valeo dodávat alternátorové systémy iBSG 48V s vestavěnou elektronikou jako originální vybavení. Kromě toho, že systém funguje jako alternátor a startér, plní další čtyři funkce, které snižují spotřebu paliva, a tím i produkci CO2 až o 6 %*.

 

  • Systém dobíjí baterii, čímž pomáhá motoru a napájí vybavení vozidla.
  • Systém pomáhá motoru při jízdě konstantní rychlostí (například na dálnicích), aby se snížila spotřeba paliva.
  • Při akceleraci dodává systém motoru posilovací účinek.
  • Systém také umožňuje jízdu na krátké vzdálenosti ve 100% elektrickém režimu.

 

Systém iBSG, vyrobený v továrně společnosti Valeo ve městě Étaples v severní Francii, v jedné z největších továren na elektrické stroje v Evropě, byl již nainstalován do několika stovek tisíc vozidel, včetně aplikací pro asijská, německá, britská a francouzská vozidla.

 

Ekologická výzva pro společnost Valeo

 

Společnost Valeo svým systémem iBSG aktivně přispívá k elektrifikaci vozidel. Skupina ročně vyrobí 30 milionů elektrických strojů, čímž potvrzuje své dlouholeté know-how v oblasti výroby elektrických systémů a zároveň efektivně reaguje na dnešní ekologické a legislativní problémy.

 

Továrna v Étaples v současné době vyrábí téměř 30 000 elektrických strojů denně a v reakci na silnou poptávku ze strany výrobců automobilů pokračuje v navyšování své kapacity pro výrobu 48V systémů. V květnu 2020 si francouzský prezident Emmanuel Macron vybral továrnu v Étaples, aby zde představil plán své vlády na podporu automobilového průmyslu tím, že jej učiní ekologičtějším a konkurenceschopnějším.

 

Na trhu s náhradními díly je nyní pro specialisty na opravy automobilů 15 čísel dílů iBSG 48V.

 

*ve srovnání se systémem stop-start - norma WLTP

We appreciate your interest
Please confirm your email address