Valeo added Twitter Facebook Youtube Dailymotion

Valeo i Luc Alphand: szczęśliwa kombinacja Nowe technologie, nowy poziom wygody, bezpieczeństwa i sprawności

PARYŻ, Francja, 18 grudnia 2006 - W październiku 2005roku Luc Alphand podpisał z Valeo umowę o współpracy dotyczącą udziału w Pucharze Świata w Rajdach Terenowych FIA oraz w serii wyścigów wytrzymałościowych Le Mans w sezonach od 2006 do 2008.

Już w pierwszym roku Luc Alphand odnotował znakomite rezultaty. Za kierownicą Mitsubishi Pajero Montero Evolution po raz pierwszy zwyciężył w rajdzie Dakar 2006 oraz w rajdach Patagonii i Dubaju. Ścigając się swoją Corvette C5R, ukończył na trzeciej pozycji 24-godzinny wyścig Le Mans (kategoria GT1) oraz wytrzymałościową serię Le Mans w tej samej kategorii.

Od 6 stycznia 2007r. Luc Alphand uczestniczy w Rallye Lisbonne Dakar 2007. Jest to twarda próba wytrzymałości, wytrwałości i sprawności ludzi i maszyn. W ciągu 14 dni wyścigu Mitsubishi Pajero ma przebyć 8696km trasy prowadzącej przez 6 krajów.

We wszystkich trudnych chwilach Alphand mógł liczyć na swoje pojazdy, wyposażone przez Valeo w najnowocześniejszy sprzęt.

Lepsza widoczność to bardziej pewna i szybsza jazda

Oprócz mniejszego ciężaru i profilu obniżonego o połowę w stosunku do konstrukcji tradycyjnych, wycieraczki typu FlatBlade drugiej generacji, zamontowane w Mitsubishi Pajero i w Chevrolet Corvette, mają lepsze własności aerodynamiczne, co przekłada się na jednorodny docisk wycieraczki na całej powierzchni szyby, jak również łatwy i szybki montaż i demontaż.

Pajero przygotowany do wyścigu Dakar 2007 został wyposażony w reflektory Valeo XLed, w których połączono najbardziej obecnie wydajne technologie lamp ksenonowych i diodowych.

W Corvette zastosowano sześć ksenonowych bloków optycznych Valeo. Zapewniają one wyraźnie większy zasięg i znaczące obniżenie zużycia energii w stosunku do lamp halogenowych.

Wygoda kierowcy, nowy parametr o kardynalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa i sprawności jazdy

Valeo, europejski lider w dziedzinie układów klimatyzacji, jest również dostawcą układu klimatyzacji dostosowanego do surowych warunków, w jakich odbywa się wyścig: pozwala on obniżyć temperaturę w kabinie z 65° do 35° w czasie krótszym niż... 2 minuty. Zejście z 65° do 23° wymaga dziesięciu minut. Dzięki temu wyjątkowemu układowi trzech nawiewników (na całą kabinę, na stopy i na twarz), kierowca mógł cieszyć się niezrównanym komfortem pracy, co korzystnie odbiło się na uzyskanych czasach. Corvette Luca Alphanda w 24-godzinnym wyścigu Le Mans była dla tego układu okazją do światowej premiery.

Valeo Service dostarcza części zamienne oraz świadczy usługi wysokiej jakości. Valeo Service korzysta z doświadczenia dwunastu sektorów przemysłowych Grupy oraz z jej pozycji lidera na rynku montażu fabrycznego. Oferta Valeo Service należy do najbogatszych ofert na rynku, a jej 176 gam produktów obejmuje 12 funkcji dla samochodów osobowych i ciężarowych. www.valeoservice.com

Kontakt prasowy:
Marzena Mokrzecka
Tel +48225 43 4314
Fax +48225 43 4335
marzena.mokrzecka@valeo.com