Valeo added Twitter Facebook Youtube Dailymotion

Gratulacje Valeo dla Luc'a Alphand'a i Gilles'a Picard'a za zwycięstwo w Rajdzie Lizbona-Dakar 2006

Paryż, Francja, 16 stycznia 2006 r. - Luc Alphand, dawny Mistrz Świata w narciarstwie alpejskim, a jednoczesnie pilot oficjalnego zespołu Mitsubishi Motors Sports, zwycięża w Rajdzie Lizbona-Dakar 2006 w barwach Valeo.

«Zwycięstwo to niesamowite uczucie !» komentuje Luc Alphand. «Przez cały czas trwania rajdu presja była ogromna. Wiedzieliśmy, że zwycięstwo jest możliwe, ale dopóki nie przekroczy się linii mety, wszystko może się zdarzyć. Po piętnastu urozmaiconych etapach i przebyciu ponad 9000 kilometrów, zwyciężyłem z przewagą 17 minut. Cieszę się w imieniu swoim, mojej ekipy oraz nowego partnera jakim jest firma Valeo».

«To pierwsze zwycięstwo Luc'a Alphand'a w rajdzie Lizbona-Dakar stanowi wyjątkowe osiągnięcie; jego zdolności, inteligencja i cechy dobrego pilota umożliwiły mu uniknąć pułapek, na które narażona jest zawsze ekipa startująca i pokonać licznych współzawodników » odwiadcza Thierry Morin, Prezes firmy Valeo.

W październiku 2005 roku, firma Valeo podpisała z Luc'iem Alphand'em umowę o współpracy w ramach Pucharu Świata w Rajdach pojazdów terenowych i Le Mans Endurance Series w 2006, 2007 i 2008 roku; będącą strategiczną decyzją przedsiębiorstwa, które w ten sposób zamierza bardziej upowszechnić swoją markę i potwierdzić wizerunek przedsiębiorstwa innowacyjnego, otwartego na wielkie wyzwania.

«Rajd pojazdów terenowych staje się dyscypliną sportową znaną i uznaną na całym świecie. Umiejętności pilotów, rosnąca liczba ekip konstruktorów i przebytych kontynentów (Afryka, Ameryka Południowa i wkrótce Europa Wschodnia oraz Azja), przekonały nas do wzięcia udziału w tej niesamowitej przygodzie», dodaje Thierry Morin.

Podpisana umowa o współpracę obejmuje ważny aspekt techniczny: Valeo ma rozwinąć specjalne systemy oświetlenia, czyszczenia i klimatyzacji przeznaczone dla pojazdów pilotowanych dla Luc Alphand.

Valeo stanowi niezależną Grupę nastawioną przede wszystkim na projektowanie, produkcję i sprzedaż komponentów, zintegrowanych systemów i modułów dla samochodów osobowych i ciężarówek. Jest jedną z największych dostawców sprzętu samochodowego na świecie. Grupa zatrudnia 72 400 pracowników w 27 krajach w 131 zakładach pracy, 68 ośrodkach Badawczo-Rozwojowych i 9 centrach dystrybucji.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:
Alexandre Telinge, Group Media Relations & PR Manager
Tel.: 01.40.55.20.74
Matthieu de Crevoisier, Group Media Relations Coordinator
Tel.: 01.40.55.37.68