Valeo added Twitter Facebook Youtube Dailymotion

Nowa gama wycieraczek Valeo dla pojazdów ciężarowych

Wiosną 2014 firma Valeo wprowdziła do oferty nową game wycieraczek Valeo Optiblade Trucks.

Gama składa się z 8 pakowanych pojedynczo referencji o długościach od 500mm do 700mm. Wśród nich znajdują się trzy referencje wyposażone w zintegrowane dysze spryskiwacza z zastosowaniem między innymi do Mercedesa Actrosa MP4, Volvo FL, FH i FM, Renault Premium. Aby minimalnie skrócić czas montażu w pojeździe, każda wycieraczka ma zamontowany adaptor. Trzy referencje wyposażone są w dodatkowe adaptory, dzięki temu gama Valeo Optiblade Trucks pokrywa aż 86% europejskiego parku samochodów ciężarowych wyposażonych w wycieraczki w zakresie długości od 500mm do 700mm.


Wszystkie referencje gamy Valeo Optiblade Trucks sa produkowane w fabryce Valeo w podkrakowskiej Skawinie. Fabryka w Skawinie od kilkunastu lat specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości wycieraczek, ramion i silniczków na oryginalne wyposażenie wielu producentów pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów. Elementy systemów wycierania wyprodukowane w Skawinie znajdują sie na oryginalnym wyposażeniu takich pojazdów wagi ciężkiej jak MAN, Mercedes, Scania, DAF, Iveco, Volvo, Renault Trucks, Van Hool, CNH, John Deere.

Inżynierom polskiej fabryki Valeo udało się stworzyć wycieraczkę idealną dla rynku wtórnego. W pełni metolowa konstrukcja wycieraczek zapewnia odporność na wibracje, trwałość i niezawodność, tak bardzo pożądaną przez użytkowników pojazdów ciężarowych. Specjalna powłoka gumowa pióra gwarantuje efektywne wycieranie nawet w najcięższych warunkach pogodowych. Atrakcyjna cena wycieraczek Valeo Optiblade Trucks stanowi niezwykle ciekawą alternatywę dla produktów konkurencji.