Valeo added Twitter Facebook Youtube Dailymotion

Valeo otrzymuje nagrodę

Valeo otrzymuje nagrodę ' Największa Innowacja Roku ' 2013 na MIMS za antyalergiczny filtr kabinowy z polifenolem: ClimFilter ™ Supreme.

Podczas ostatnich targów International Motor Show w Moskwie (MIMS), które odbyły się w dniach 26-29 sierpnia 2013 firma Valeo otrzymała nagrodę w kategorii 'Największa Innowacja Roku' przyznaną za wprowadzenie na rynek filtrów kabinowych z polifenolem neutralizujących alergeny. Jest to pierwsza międzynarodowa nagroda przyznana Valeo dla tej innowacyjnej gamy produktowej.


Gama filtrów antyalergicznych Valeo ClimFilter™ Supreme po raz pierwszy zaprezentowana na targach Automechanika Frankfurt 2012, została wprowadzona na Polski rynek w czerwcu 2013 roku. Już w sierpniu 2013 roku zdobyła nagrodę jako 'Największa Innowacja Roku ' na MIMS w Rosji i jednocześnie została zaprezentowana przez Valeo jako innowacja na targach IAA we Frankfurcie we wrześniu 2013 roku.
Powietrze w kabinie jest nawet pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz pojazdu, a stała ekspozycja na alergeny może wywoływać alergię w każdym wieku. Jako multi-specjalista w klimatyzacji, Valeo wprowadziło do oferty unikalne filtry kabinowe zapewniające 92% skuteczności w walce z najsilniejszymi alergenami w Europie. ClimFilter™ Supreme łączy w sobie technologię filtra przeciwpyłkowego z aktywnym węglem z warstwą polifenolu, która pomaga wychwycić i zneutralizować alergeny na powierzchni filtra.

Pierwsze 23 referencje ClimFilter™ Supreme obejmują kluczowe aplikacje na rynku europejskim, takie jak Volkswagen Golf 7, 6, 5, 4; Audi A2, A3, Skoda Octavia, Superb, Fabia, Seat Alhambra, Leon; Citroën C2, C3 , DS3, C4, DS4, C5, Peugeot C5, 207, 307, 308, Renault Clio, Scenic i Megane, Fiat Grande Punto, Toyota Yaris.

Produkowane we Francji, opatentowane przez Valeo innowacyjne filtry ClimFilter™ Supreme uzupełniły istniejącą gamę filtrów kabinowych ClimFilter™ Comfort (w technologii przeciwpyłkowej) i ClimFilter™ Protect (w technologii z aktywnym węglem). Każdy z nich jest łatwy do zidentyfikowania dzięki kodowaniu kolorystycznemu opakowań: kolor zielony dla ClimFilter™ Comfort, niebieski dla ClimFilter™ Protect i fioletowy dla ClimFilter™ Supreme. Ponadto nowe opakowanie filtrów dzięki numerowi referencji, zdjęciu produktu oraz nazwie i dedykowanych piktogramach widocznych na trzech stronach pudełka, zapewnia łatwą identyfikację produktu pracownikom sklepów i magazynów (składowanie, przygotowanie).Więcej informacji o innowacyjnych filtrach Valeo ClimFilter™ Supreme uzyskasz z załączonego filmu: